اپلیکیشن واقعیت افزوده موزه

موزه یکی از جذاب ترین راه‌های یادگیری درباره ابزار‌هایی است که امروزه دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. اما در اکثر موارد تمام درک ما از این وسایل در موزه، به نمایش ظاهری آن‌ها محدود می‌شود. مثلا ما نمی‌توانیم دستگاه‌ها را روشن کنیم و با آن‌ها کار کنیم؛ چون ممکن است مستهلک شده باشند و دیگر کار نکنند؛ یا اگر قرار باشد هر بازدیدکننده‌ای آن‌ها را روشن کند آسیب ببینند. واقعیت افزوده این امکان را برای ما فراهم می‌کند.راوینو اپلیکیشنی طراحی کرده که با کمک آن بازدیدکنندگان موزه‌ها می‌توانند با وسایل قدیمی به صورت مجازی کار کنند، آثار هنری آسیب‌دیده را به صورت اولیه آن‌ها ببینند و …. این دمو در هشت بخش طراحی شده است:دستگاه قدیمی کاغذ خرد کن، پخش فیلم مجازی، قفل الکترونیکی، ترمیم اثار هنری آسیب دیده، دستگاه شنود، واقعیت مجازی 360 درجه، ماکت نمای کلی موزه، دستگاه رمزنگار قدیمی

اپلیکیشن واقعیت افزوده‌ی کتاب‌درسی

امروزه سرگرم آموزی و بازی‌کاری کتب درسی امر رایجی شده است و در این بین تکنولوژی واقعیت افزوده از کاربردی ترین روش هاست. مرکز راوینو نیز در راستای سهولت در امر آموزش اقدام به تولید سه اپلیکیشن متفاوت از توانایی های واقعیت افزوده در کتب درسی کرده است.
1- دموی اپلیکیشن کتاب زبان انگلیسی است که یادگیری لغات جدید را به واسطه ی فیلم و صوت آسان تر می کند.
2- در دموی کتاب شیمی سوم دبیرستان کاربر می تواند واکنش ابکاری را بصورت مجازی و در بستر واقعیت افزوده تجربه کند.
3- در دموی دیگری از کتاب شیمی، چگونگی واکنش استری شدن را با جذابیت بصری بسیار بالا می توان مشاهده کرد.

پلتفرم واقعیت افزوده آتلیه

با فراهم شدن زیرساخت واقعیت افزوده ی آتلیه ها توسط راوینو از این پس شما می توانید با استفاده از این زیرساخت و دریافت اپلیکشین اختصاصی خود، عکس ها و فیلم های بهترین لحظات زندگی تان را در فضای زیبا و دل نشین و به صورت واقعیت افزوده تماشا کنید.
تکنولوژی ها جدید هرروزه جلوه های بصری جدیدی را برای ما به ارمغان می آورند، واقعیت افزوده نیز از ابزارهای جدید و جذاب است. این اپلیکیشن دو پخش کودک و خانواده دارد و هر بخش دارای صحنه های مختلفی است که شما می توانید هرکدام را به دلخواه انتخاب کرده و فیلم های خود را در دنیای واقعیت افزوده ببینید.

کاتالوگ راوینو

معمولا در کاتالوگ‌ها، ویژگی‌های لیستی از محصولات (یا خدمات) به صورت جذاب بیان می‌شوند. برای این که یک توصیف جذاب رقم بخورد، یک متن ساده و روان در کنار تصاویر گویا و هنری بسیار موثر است. اما همچنان کاربر نمی‌تواند تصور دقیقی از آن محصول یا خدمت ارائه شده داشته باشد. به بیان دیگر ممکن است چیزی که مخاطب از کاتالوگ شما برداشت می‌کند بسیار متفاوت با چیزی باشد که شا سعی کرده‌اید معرفی کنید. اینجاست که واقعیت افزوده می‌تواند با نشان دادن دقیق آن‌چه شما می‌خواهید این خطا را از بین ببرد و جذابیت مواجه با مدل سه‌بعدی محصول را نیز برای مخاطب ایجاد کند.
کاتالوگ واقعیت افزوده راوینو با این هدف طراحی شده تا امکان استفاده از تکنولوژی AR در فعالیت‌های تبلیغاتی به صورت محدود نشان داده شود. هرچند قابلیت‌های این ابزار در حوزه تبلیغات بسیار گسترده است اما با دانلود فایل و نصب این اپلیکیشن می‌توانید به خوبی با کاربرد واقعیت افزوده در کاتالوگ‌ها آشنا شوید